Wanneer je hoofd, je hart het zwijgen op legt.
Stel je eens voor dat je elke dag iets doet dat diep vanbinnen niet goed voelt. Je hart wil het liever niet, maar je hoofd legt je hart het zwijgen op. Je houdt jezelf voor de gek met de volgende leugen: “Op een dag komt het wel goed.” Maar ik verzeker je, zolang je jouw gevoel negeert, komt het niet goed.
Wat er wel gebeurt, is dat je door het onderdrukken van je emoties, het contact met jezelf verliest. Je denkt te veel en voelt te weinig. Je voelt minder goed aan waar je diep vanbinnen behoefte aan hebt. Elke dag bouw je zo een klein beetje stress op in je lichaam. Deze stress nestelt zich als spanning in je bindweefsel en dringt steeds dieper je lichaam binnen.
Toelichting:
Veel mensen voelen diep vanbinnen al jaren dat er iets niet klopt… maar blijven toch doorgaan. Uit angst om anderen teleur te stellen. Uit angst voor verandering. Of simpelweg omdat ze nooit geleerd hebben écht naar zichzelf te luisteren. Het gevaar is dat je jezelf jarenlang kunt wijsmaken dat het “wel meevalt”… terwijl je lichaam langzaam steeds harder begint te schreeuwen om aandacht.
Om niet te vergeten…
Je bent alles al waarnaar je op zoek bent.
Soms zijn we op zoek naar meer.
Meer liefde, meer rijkdom,
meer vrijheid of meer innerlijke rust.
Wanneer we een tekort of leegte in de wereld zien,
dan ontkennen we de rijkdom en vreugde in ons.
Zolang we niet ons verleden helen,
zolang we ons verliezen in angsten,
zorgen en onzekerheden,
zien we nooit de volheid in ons zelf.
Je bent al genoeg.
Je hebt niets nodig.
Het zit in jezelf.
Vergeet dat niet.
Toelichting:
Er bestaat een groot verschil tussen iets intellectueel begrijpen… en het werkelijk op emotioneel vlak doorvoelen. Pas toen ik bovenstaande diep vanbinnen voelde, besefte ik hoeveel kracht er in deze woorden verscholen zit.
Vaak zoeken we buiten onszelf naar liefde, rust of vervulling, terwijl de echte ruis ontstaat vanuit onvervulde basisbehoeftes en oude pijn van het innerlijke kind. Juist daardoor blijven veel mensen onbewust zoeken naar iets wat in essentie al in henzelf aanwezig is.
De geboorte van een burn-out.
Op emotioneel vlak kun je een burn-out zien als een hart dat vele malen in de steek is gelaten. Vele malen smeekte je hart ‘luister alsjeblieft naar mij’ en ‘ga een andere richting op’.
Keer op keer was jouw antwoord nee. Spanning in je lichaam is het gevolg. Er komt een dag dat je lichaam de regie overneemt en bepaalde functies minder goed uitvoert om zo energie te besparen. Juist nu je zo weerloos bent, is het belangrijk om bedachtzaam te zijn.
Toelichting:
Chronische stress ligt aan de basis van veel gezondheidsklachten. Veel mensen beseffen niet dat hun lichaam al jarenlang onder druk staat. Stress kent bovendien vele vormen: psycho-emotionele stress, tekorten aan voedingsstoffen, onderdrukte emoties en bijvoorbeeld chronische innerlijke onrust.
Onverwerkte emoties als tabbladen..
Stel je eens voor dat je aan het internetten bent. Als je veel webpagina’s op de achtergrond hebt openstaan, wordt je computer vanzelf trager. In het ergste geval kan de computer zelfs vastlopen, omdat de processor niet alle webpagina’s tegelijkertijd kan verwerken.
Wanneer je nauwelijks bewust voelt, loop je rond met veel onverwerkte emoties. Je leeft dan als een slaaf van je gedachten en voelt je dus niet vrij.
Deze onverwerkte emoties blijven, net als de webpagina’s, op de achtergrond openstaan. Je aandacht wordt op een onbewust niveau gegijzeld. Het gevolg is dat je in het leven minder snel vooruitkomt.
Toelichting:
Vaak denken mensen dat ze “gewoon moe” zijn, zich slecht kunnen concentreren of voortdurend onrust ervaren. Wat ze vaak niet beseffen, is dat hun zenuwstelsel op de achtergrond continu bezig is met onverwerkte emoties, spanning en oude pijn. Net zoals een computer steeds trager wordt met tientallen open tabbladen, raakt ook het brein overbelast wanneer emoties nooit écht verwerkt worden.
Over harder je best doen..
Pijn en de meeste van onze gezondheidsproblemen, inclusief vermoeidheid, huid- en spijsverteringsproblemen, zijn vaak het resultaat van verborgen spanning in het lichaam en de geest.
Deze spanning ontstaat door de eisen die we onszelf stellen in onze levens. De eis om goed te zijn, harder je best te doen, niet te falen en iedereen gelukkig te maken. Kortom, de eis om perfect te zijn.
Toelichting:
We leven in een wereld waarin bijna iedereen leert harder te werken, presteren en doorgaan… maar bijna niemand leert hoe je werkelijk innerlijke rust vindt. Echte heling ontstaat pas wanneer je stopt met jezelf voortdurend te bewijzen. Want zolang je diep vanbinnen gelooft dat je eerst méér moet zijn om liefde, rust of waardering te verdienen, blijft je lichaam onbewust vechten en gespannen.
Tot slot,
Wellicht voelde je tijdens het lezen al dat deze woorden niet alleen bedoeld zijn om begrepen te worden… maar vooral om gevoeld te worden.
Omdat je het boek eerder al hebt besteld, hoop ik ook dat het je iets waardevols heeft gebracht. En misschien geldt juist voor jou wat voor zoveel mensen geldt: dat sommige inzichten pas echt binnenkomen op het moment dat je er opnieuw voor openstaat.
Veel mensen kopen een boek op het juiste moment… maar lezen het pas wanneer ze er werkelijk klaar voor zijn. Hopelijk is deze inspiratiemail daarom niet alleen een herinnering aan het boek… maar misschien ook een herinnering aan jezelf.
Tot de volgende inspiratiemail!
Hartelijke groet,
Ir. ing. Mohammed Boulahrir
Orthomoleculair therapeut & Klinisch psycho neuro-immunoloog
www.poweracademy.nl


10 reacties
Hartelijk dank
Het boek heb ik vorig jaar gelezen
Dank je wel voor deze fijne reminder.
Deze komt op het juiste moment!
❤️
Lieve groet
Willie
Voor mij geldt precies hetzelfde. ❣️
Ik vind dit heel aangrijpend en de waarheid maar ben nu 71 jaar en ben n pleaser en wanneer ik iemand graag zie ga ik er ten volle voor mijn 1st huwelijk werd ik mishandeld na 17 jaar toch de moed gehad om ermee te stoppen ik ben wel mijn dochter door opstook van haar vader ( na 12 jaar pas zwanger geraakt) mijn 2 de relatie LAT werd ik belogen en bedrogen, hij beweerde maar 1 keer maar ik was zo gekwetst, ik had mijn huis verkocht had wel door hem de kracht gevonden om te scheiden . 3 de relatie zijn moeder woonde bij hem ik deed weer alles maar de moeder was ziekelijk verliefd op haar eigen zoon en had wel haar man op 54 jaar verloren en ging ik er vanuit dat het deze keer n goede was maar….. ik ben 25 jaar samen en nog nooit sex of affectie gehad hij denkt ik koop haar alles dat ze wilt en dan is het wel goed….. ik heb hard gewerkt tot mijn 69 jaar ben wel op pensioen gegaan op 60 jaar maar nog conciërge geweest in n hoge school. Deze man maakt mij psychisch kapot en ik zit zo diep dat dokter mij gezegd heeft dat ik ga crashen en aan mijzelf moet denken dat doe ik nu maar brengt veel ruzies mee en dan ben ik weg naar zee! Spanje of zelfs n vriendin in Frankrijk die mij al lang uitnodigt…
Nu ben ik wel de man terug tegengekomen die mij bedrogen had is nooit gehuwd of samengewoond dat was wel altijd zijn eis.
Ik ben zo wantrouwig met momenten maar ik wil ook niet meer samenwonen en het is zo moeilijk het zou zo eenvoudig moeten zijn valies pakken en wegwezen maar ik heb n karakter dat niet graag ruzie maakt niet begint te roepen maar deze man wil alleen maar dat ge hem op n sokkel zet want hij is de almachtige en wanneer hij thuis is moet ik zijn handje vasthouden en thuisblijven en gelijkgeven op alles en hij werkt op de 112 en rijdt met de ambulance doet dispatching en geeft ook nog is les maar heeft zoveel schulden mee gebracht waar ik eerst niks van wist en ik lig nu bijna in mijn kist en zijn er nog niet vanaf en dat ben ik beginnen beseffen toen ik 70 werd en over mijn leven ben beginnen nadenken …. Er is nog veel maar kan dit niet allemaal neerschrijven….🌝🌝🌝
Nu lig je bijna in je kist schrijf je. Kies voor jezelf, ga weg, zoek uit waar jij gelukkig van wordt. Want of je 71 bent of 17, je hebt recht op geluk. Veel sterkte hoor
Kies voor jezelf. Ben je slachtoffer, of ga je ermee aan de slag en ga je lekker je eigen levenspad kiezen. Want je bent juist lang nog niet dood. Dus heb je nu zelf de keuze. Blijf je in deze situatie, of ga je voor jezelf en leren genieten van het leven. Sommige mensen gaan pas dood als ze doodgaan. Andere mensen gaan al ‘dood’ op het moment dat ze ervoor kiezen om niet echt te leven. Veel succes, je kan het!
Precies op het juiste moment, kan toch geen toeval zijn
Fantastisch boek , in een lastige emotionele periode in mijn leven gaf het me de zin om meer voor mezelf te zorgen .
Zo dankbaar voor jouw mooie inzichten .
Topper
Fijn om weer even op de goede weg terecht te komen. Dank
Waarom is dit niet iets wat we op de basisschool al leren. Fijn weer, Mo.